Koupit nebo pronajmout?
Nemovitost
Lokalita

Každá realitní kancelář má povinnost svého klienta zastupovat tak, aby nebyl touto spoluprací poškozen. Zkušený realitní makléř je schopen předejít mnoha nepříjemnostem a svého klienta před nimi ochránit.

Mezi nejčastější rizika patří neznalost právních postupů, komunikace s katastrem nemovitostí a další. Na některé problémy a jejich možná řešení Vás upozorňujeme v tomto textu.

Mezi standardní služby Realitní společnosti R+R EUROPE REAL, s.r.o. patří:

Za tyto služby hradí klient realitní kanceláři odměnu/provizi, která se řídí platným ceníkem realitní kanceláře. Obvyklá výše této odměny/provize je určena v procentech z výše kupní ceny, a to nejčastěji ve 3 % + DPH. U pronájmů se odměna řídí výší měsíčního nájemného.

Splatnost provize je smluvně zajištěna v oboustranně podepsané zprostředkovatelské smlouvě, obvykle je to po prokazatelném zrealizování obchodu (tj. podpis kupní smlouvy nebo nájemní smlouvy).


Služby realitní kanceláře v případě vyhledávání nebo nabízení nemovitosti

Při vyhledávání nebo nabízení nemovitostí čerpá Realitní společnost R+R EUROPE REAL, s.r.o. z bohatých zkušeností a dobré znalosti místního trhu. Prvořadé je vždy přání klienta. Jím popsané možnosti a specifické požadavky určují cestu k nalezení správné nemovitosti pro správného kupujícího či nájemce. Realitní společnost R+R EUROPE REAL, s.r.o. je seriozní společnost, která zásadně nezprostředkovává prodej či pronájem tzv. "státních" bytů.

Měřítkem úspěchu je pro Realitní společnost R+R EUROPE REAL, s.r.o. maximální spokojenost klienta.


Nutné doklady pro zahájení spolupráce s realitní kanceláří
V případě, že Realitní společnost R+R EUROPE REAL, s.r.o. bude pověřena prodejem vaší nemovitosti, je nutné doložit některé dokumenty, dokládající pravdivost ústně předaných informací. Tyto dokumenty se liší podle typu nemovitosti a jejího vlastnictví.

K nemovitosti v osobním vlastnictví jsou nutné především tyto dokumenty:

K nemovitosti v družstevním vlastnictví jsou nutné zejména následující dokumenty:


Výhody výhradního zastoupení Realitní společnosti při zprostředkování prodeje nebo koupě nemovitosti

Při nevýhradním prodeji nebo pronájmu nemovitosti podstupuje prodávající nemalé riziko, že jeho nemovitost bude nabízena bez znalosti skutečného stavu ze strany zúčastněných realitních kanceláří (ne vždy je pravidlem např. osobní prohlídka), často nastává tzv. „divoký prodej" - různá nabídková cena v různých realitních kanceláří, nemovitost se po krátké době „okouká" apod.

 

 

  Vytvořit poptávku

  • Byty
  • Domy
  • Rekreační objekty
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky
  • Ostatní

  Upřesnit

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci

  Vyhledat vhodné nemovitosti

  • Byty
  • Domy
  • Komerční nemovitosti
  • Pozemky

  Upřesnit

  Vyhledat fulltextově

  Cena a plocha

  m2
  m2
  m2
  m2

  ... nebo vyberte celý kraj či okres

  Vlastnictví

  Konstrukce

  Typ budovy

  Vybavení

  Charakteristika

  IS sítě

  Umístění v obci